הורים בעבודה

כמעט כל אדם בישראל יודע שניתנות לעובדים זכויות מיוחדות מרגע הפיכתם להורים, ואף לפני כן. אבל הרבה מאד אנשים אינם מודעים לכלל הזכויות השונות של הורים במקום העבודה, בעיקר מפני שההטבות חולשות על מגוון רחב של תחומים. לכן, כדאי להקדיש זמן ולבדוק מהן הזכויות המגיעות לכם בתור הורים אפילו לפני הולדתם ילדיכם, כדי שתוכלו לנצל את המגיע לכם באופן המיטבי כבר מהרגע הראשון.

shutterstock_2803708762

עיקרי הזכויות

זכויות הורים בעבודה ניתנות בכמה מסגרות שונות בחוק. בין השאר, הן ניתנות במסגרת החוק לשוויון הזדמנויות בעבודה, בזכויותיהן המוכרות של נשים עובדות,ועל ידי תוספות שכר מגוונות המשתנות בהתאם לגיל, למספר הילדים ולגורמים נוספים.

פסקי דין בנוגע לזכויות הורים בעבודה

הורים בעבודה זוכים להטבות שונות דוגמת דמי לידה, להגנה חוקית מפני פיטורים או היקף וגובה המשרה בזמנים רגישים כגון הריון וחופשת לידה, וכן לחופשה ללא תשלום לפני ואחרי חופשת הלידה. זכויותיהם של ההורים למעשה לא נשמרות רק במקום העבודה, אלא אף בתהליכי הקבלה אליה. בנוסף, הורים רבים יכולים לזכות בהטבות מס לפי דרגות שונות, להקלות בעת תכנון המשפחה, וגם בתהליכי אימוץ ואומנה, בכל הנוגע לימי מחלה, גם כאן ישנן תקנות מוסדרות המתחשבות בהורים בתנאים מסוימים.

ליהנות מכל הזכויות

התעניינות והעמקה בפסקי הדין וההטבות השונות היא חשובה והכרחית, אך פעמים רבות היא אינה מספיקה, ויש צורך באנשי מקצוע שיעניקו לכם גם ייעוץ מקצועי ועריכת חישובים מקיפים הכוללים את סך ההטבות המגיעות לכם מהרשויות והמשרדים השונים. חברת 'זכויות' מציעה לכם ליהנות משירות אישי של אנשי מקצוע מנוסים ויסודיים, שידאגו לכך שתקבלו את מלוא הזכויות המגיעות לכם, בעתיד הקרוב והרחוק.

למידע נוסף על זכויותיכם,
פנו אלינו ונשמח לתת לכם את כל המגיע לכם!